Kupno nowego mieszkania Białystok jest decyzją, którą należy dobrze przemyśleć. Wiąże się ona z dużym nakładem finansowym, dlatego każdy krok powinien być przeanalizowany. Unikniemy wówczas niepotrzebnego stresu czy też niewłaściwego ulokowania pieniędzy.
Mając na uwadze swoje możliwości finansowe możemy zacząć od szukania odpowiedniej wielkości mieszkania. Z reguły najwięcej ofert możemy znaleźć z mieszkaniami 2 i 3 -pokojowymi, chociaż zdarzają się nawet 70, 90 metrowe, bo na takie lokale równiez istnieje zapotrzebowanie. Wszystko zależy od kwoty jaką dysponujemy.
Mając kilka lub kilkanaście propozycji najlepiej zacząć od weryfikacji pod kątem lokalizacji. Zdecydowanie najbardziej popularne są te mieszkania, w których okolicy możemy znaleźć szkoły, przedszkola, przychodnie oraz te posiadające dobrą komunikację. Ale istotne są również plany zagospodarowania przestrzeni w sąsiedztwie w ciągu najbliższych kilku lat. Dzięki temu możemy uniknąć w przyszłości hałasu albo innych niesprzyjających dobrej atmosferze czynników.

Kupno nowego mieszkania Białystok

Prawdopodobnie w tym momencie będziemy mieć już tylko 2, 3 propozycje, które warte będą bardziej wnikliwej analizy. Każdy kupujący będzie miał inne kryteria wyboru mieszkania i zdecydowanie powinien jeszcze raz prześledzić swoje potrzeby i wymagania.
Decydując się na kupno nowego mieszkania powinniśmy zgromadzić jak najwięcej informacji o samym deweloperze. O ile to będzie możliwe wybierajmy sprawdzonego inwestora z doświadczeniem i pozytywnymi opiniami.
Gdy wszystkiego już dopełnimy, a mieszkanie będzie wybrane, podpisujemy z deweloperem umowę tzw. deweloperską i drugą – końcową. Pierwsza z umów dotyczy zobowiązania naszego dewelopera do przeniesienia praw własności po oddaniu go do użytku. W umowie tej znajdują się informacje o sprzedającym i kupującym, harmonogram prac, płatności transz i inne istotne dane. Dlatego też warto się z nimi bardzo szczegółowo zapoznać.

Kupno nowego mieszkania Białystok

Kupno nowego mieszkania Białystok